PARANOID

hiç kimse izlemiyormuş gibi yaşa, hiç kimse yokmuş gibi sev

kimligim1

Kim’liğim II

7 Ekim 2016

Ben içini dökerek rahatlayan insanlardan değilim. Birilerini mutlu etme amacı ile de yaşamıyorum. Olağanüstü hırslara da sahip değilim ama istediğim bi çok şey var. Sizin değer olarak varsaydığınız şeyleri kendime göre kodlayıp önem sırasını değiştirdim. Noktalama işaretlerine uyucak kadar iyi bir insan da olamadım hiç. Dürüst olmadığım konusunda da garanti verebilirim. Referansım bile olabilir belki “şeytanlar”. Ama içimdeki şehirin atmosferi bitti. Nesli tükenmiş şeyler hissediyorum. Anlamamanı anlayışla karşılayabilecek kadar üşengecim. Dünya gri ve gözlerimde gökkuşakları var. İnsanların içinde, içinde bir dünya taşıyan siyah deri ceketli bir adamım. Ne olduğumu anlatsam yüzlerce roman yazmam gerekli, ne istediğimi yazsam boş bir sayfa yeterli. Sadece bir dakikalığına Ruhumda bir yara açmanı ve o kapıdan girmek istemeni izlemek istedim. Tanrıyla aramdaki çekim gücünü, ölümü övüp duran bi kaç antidepresana anlatırken, dünyevi duygularımın utanmasını emrettim.
Eskisi gibiydim. Bugün tüm gün bunu düşündüm. Değişime uğramayan bir düşünce makinesi gibiydim. Popüler kültürün öldürdüğü insanların sevdiği bir adam olarak uyandım belki bu sabah. İlgiden nefret ettim. Gereksiz ilgiden. Eskiden diye başlayan her cümleden nefret ettiğim kadar. Aslında neden bu kadar az kadın sevdim. Açıklaması yok bunun. Açıklaması olmayan herşeyi çok sevdim. Bana hiç bişey sormayan kadınları sevdiğim gibi. Zippomu sevdiğim gibi sevdim. Becks’i sevdiğim gibi. Evimdeki tek dostum ve sevgilim olan kırmızı japon balığımı sevdiğim gibi. Belki yarın ve öbür gün yine aynı adam olacağım. Çevremdeki insanlar değişecek. Yeryüzü değişecek. Kadınlar değişecek. Müzikler değişecek. Popüler kültür değişecek. Yeni sex pozisyonları üretilecek, Televizyon showları değişecek, rüyalar grileşecek ama hayallerim,hissetme yetim, kendi doğrularım ve benliğim bununla savaşıcak.
Gözlerimin arkasından bakacak olursak eğer, “Mutlu olduğun” şeyleri hiç düşündün mü? İnsanların önüne geçmek için çalışıyor,para kazanıyor, lüks arabalara binip,güzel kadınlarla olmak istiyorsunuz. Bunların hepsi insanlarla iç içe olduğunuzu sandığınız sanal bir yarış yüzünden. Bense bu yarışı patlamış mısırla izleyen şişman,gözlüklü,sivilceli bir çocuk gibiyim. Gülümsüyorum, öyle bir gülümsüyorum dişlerimi değil diş etlerimi de görüyorsunuz. Bana nasıl imrendiğinizi kendinizi itiraf edemiyorsunuz evet, haklısınız insanları yargılayacak kadar önemsemiyorum hatta İnsanların beni sevip-sevmemesiyle de pek ilgilenmiyorum.
Kabul ediyorum aklımın içinde bir tımarhane var ve düşüncelerim orada yatan ölümcül hastalar.
Hepsi hasta olmadığını ispat etmek için beynimi ele geçirmek, yani o tımarhaneden kurtulmak için orayı yönetmeyi amaçlıyor.
Bense edebiyat fakültesi mezunu bir doktorum.
Yazdıklarım ise potansiyel otopsi raporum.